سوالات متداول آزمون اصلی GRE


آزمون GRE شامل مهارت های Quantitative و Verbal و رایتینگ است. در این آزمون مهارت ریاضی و حل مسئله، درک مطلب و کلمات پیشرفته متخص این آزمون مورد سوال قرار می گیرند. رایتیینگ شامل 2 بخش آنالیز بر روی یک مسئله و یک بحث می باشد.

دو بخش quantitative و verbal بین 130 تا 170 نمره دارد. بالاترین نمره 170 و کمترین نمره 130 می باشد. رایتینگ بین 0 تا 6 نمره دارد.

برای گرفتن پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا، برخی از دانشگاه های خارج از کشور علاوه بر نمره تافل نمره GRE General را نیز به عنوان ملاک برای پذیرش دانشجو قرار می دهند.

خیر، برای اطمینان از اینکه دانشگاه مورد نظر شما این نمره را نیاز دارد یا خیر به وبسایت دانشکده مراجعه نمایید.

در یک سال 5 مرتبه می توانید در این آزمون شرکت کنید، به شرطی که بین هر آزمون 21 روز فاصله زمانی باشد.

نمره ازمون جی آر ای به مدت 5 سال از تاریخ امتحان معتبر است.

هزینه آزمون بسته به کشوری که در آن ازمون می دهید متفاوت است. هزینه این ازمون در ایران معادل 220 دلار آمریکا است.

هزینه شامل شرکت در سنتر آزمون و دریافت نسخه دیجیتالی نمره و هچنین ارسال نمره شما به 4 دانشگاه که خود شما آن ها را پایان آزمون در سنتر وارد می کنید خواهد بود.

خیر ، میتوانید روز آزمون پیرینت ثبت نام (Ticket confirmation) خود را همراه داشته باشید.

نمره شما حدود 15-10 روز پس از آزمون در پروفایلتان قرار خواهد گرفت و به دانشگاه های مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

بله ، شما میتوانید با پرداخت 35$ به ازای هر دانشگاه، نمره خود را به بیش از 4 دانشگاهی که آنها را از پایان آزمون انتخاب کرده اید ارسال کنید.

برای ثبت نام و شرکت در آزمون جی آر ای باید در وبسایت ETS عضو شوید و پس از انتخاب محل و تاریخ آزمون و پرداخت هزینه آن در آزمون شرکت کنید.تاریخ آزمون از حدود 6 ماه قبل قابل برنامه ریزی و انتخاب است.

با توجه به محدودیت های پرداخت بین المللی موجود در کشور ایران، شما میتوانید برای پرداخت هزینه آزمون از ووچر استفاده کنید.

ووچر یک رسید دیجیتالی معادل هزینه آزمون است که برای شرکت در آزمون بایدآن را تهیه کنید.ووچر را می توانید از سنترهای برگزاری آزمون با قیمت روز تهیه کنید و برای ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون از آن استفاده کنید.

بر اساس توافق به عمل آمده با موسسه ای تی اس، ریفاند برابر مبلغ پرداختی به ریال (مبلغی که داوطلب با آن ثبت نام نموده) پرداخت میگردد خواه در زمان ریفاند مبلغ یک ووچر نصف و یا دو برابر شده باشد. در نامه ارسالی از سوی ای تی اس هیچگونه اشاره ای به مبلغ دلاری نمیشود. به نمونه ای از نامه ارسالی توسط ای تی اس که به مرکز و داوطلب ارسال میشود توجه نمایید. چنانچه ثبت نام از طریق کارت اعتباری صورت گیرد، مبلغ برای ریفاند کامل به همان صورت (میزان دلاری که از کارت کسر گردیده) به کارت دارنده واریز میگردد. و برای ریفاند نیمه، نیمی از دلار کسر شده به همان کارت عودت داده میشود. Your request for a full refund of your TOEFL® test fee for voucher # is being processed. The agency where you purchased your voucher, Amirbahador Educational Complex, has been authorized to issue the refund to you, in your local currency, when processing is complete.

شما میتوانید تا پنج روز پیش از تاریخ برگزاری آزمون از طریق پروفایل خود در ETS اقدام به لغو یا تغییر تاریخ آزمون خود کنید. هزینه تغییر تاریخ 50 دلار و در صورت کنسل نمودن آزمون نصف مبلغ ثبت نام برگشت داده خواهد شد.

برای شرکت در آزمون باید دو مدرک شناسایی معتبر دارای عکس جدید( شامل پاسپورت ، کارت ملی جدید ، شناسنامه جدید و گواهی نامه و کارت پایان خدمت)که تاریخ اعتبار ان ها به پایان نرسیده باشد را همراه داشته باشید. ورود موبایل و وسایل شخصی به سالن آزمون ممنوع است.

فرم Score Review Request Form را از سایت ETS دانلود و مطالعه فرمایید . در صورت وجود مشکل از تست سنتر ETS با تست سنتر مکاتبه خواهد کرد و با داوطلب تماس خواهد گرفت.

خیر، ووچرهای صادر شده برای ایران فقط برای رجیستر کردن در سنترهای ایران اعتبار دارند و فاقد اعتبار برای رجیستر کردن در سنترهای کشورهای دیگر می باشند.

پاسپورت معتبر با عکس جدید قابل قبول است. بهتر است در روز آزمون حداقل دو کارت شناسایی معتبر با عکس جدید را همراه داشته باشید.

عوامل متعددي مانند تخلف از مقررات آزمون ميتواند منجر به ابطال آزمون شود. با قسمت ETS Testing Integrity مكاتبه كنيد تا مشكل مشخص شود. با تست سنتري كه در آن آزمون داده اید هم ميتوانيد تماس بگيريد. هم چنین در پایان آزمون سوالی از داوطلب پرسیده می شود مبنی بر این که آیا مایل است تا نمره را ریپورت کند یا این که می خواهد که نمره خود را کنسل کند. برخی از داوطلبین سهوا گزینه Cancel را انتخاب می کنند که در این صورت نمره ایشان کنسل شده و ریپورت نمی شود. در صورت تماس با ETS می توانید مشکل را پیگیری کنید.

بله، تا 60 روز پس از آزمون فرصت دارید با پرداخت 50$ به بازیابی نمره خود اقدام کنید.

تست سنتر فقط با مجوزي كه ETS Disability Office ميدهد ميتواند این اجازه را به شركت كننده بدهد . كساني كه داراي بیماری هستند بايد با از اين قسمت Accommodation بگيرند.

سنتر امیربهادر در زمان بیماری های همه گیر همچون کرونا تابع قوانین سازمان ای تی اس و قوانین کشوری ایران است . و تمام تلاش خود را برای برگزاری آزمون با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت ازمون دهندگان انجام می دهد.

با ارسال ایمیل به زبان انگلیسی و پیوست نتیجه تست مثبت کرونای خود به ادرس info@amirbahador.com میتوانید درخواست مبنی بر عدم توانایی حضور در آزمون را ثبت کنید.

برای شرکت در آزمون باید دو مدرک شناسایی معتبر دارای عکس جدید( شامل پاسپورت ، کارت ملی جدید ، شناسنامه جدید و گواهی نامه و کارت پایان خدمت)که تاریخ اعتبار ان ها به پایان نرسیده باشد را همراه داشته باشید. ورود موبایل و وسایل شخصی به سالن آزمون ممنوع است.

موجود شدن ووچر آزمون جی آر ای و یا اکتیو شدن سایت های موسسه جهت برگزاری آزمون منوط به تصمیم ای تی اس در این راستا است ، جهت پیگیری تقویم برگزاری آزمون های جی ار ای و کانال های تلگرام و اینستاگرام موسسه را دنبال کنید.در صورتی که سوالی دارید که در لیست بالا نیست لطفا در اینجا ثبت کنید تا پاسخ آن به ایمیل شما فرستاده شود.

ایمیل :      

سوال :