مقررات برگزاری آزمون GRE


داوطلب گرامی ضمن عرض سلام و آرزوی موفقیت خواهشمند است به موارد زیر برای برگزاری مطلوب آزمون توجه فرمایید:

 1. حداقل یك ساعت قبل از شروع آزمون در مركز حضور یابید.
  توجه : از داوطلبینی که تأخیر داشته باشند به هیچ عنوان آزمون به عمل نخواهد آمد.زمان خود را برای حضور به موقع در مرکز آزمون تنظیم کنید.
 2. دو عدد كارت شناسائی معتبر با عکس جدید به شرح زیر همراه داشته باشید:
  • كارت ملی (برای اتباع ایرانی الزامی است)
  • شناسنامه با عكس جدید
  • پاسپورت دارای تاریخ اعتبار (برای اتباع غیر ایرانی الزامی است)
  • گواهینامه رانندگی دارای تاریخ اعتبار و عكس جدید.
  توجه : مواردی مانند كارت شناسائی ادارات، دانشگاه، دفتر چه بیمه، كارت عضویت در موسسات و گواهینامه و پاسپورت فاقد تاریخ اعتبار، معتبر تلقی نمیگردد.
 3. از آوردن همراه به مركز آزمون خودداری فرمایید.
 4. همراه داشتن و استفاده از هرنوع خوراکی و نوشیدنی در طول برگزاری آزمون به غیر از 10 دقیقه استراحت اجباری ممنوع می باشد.
 5. همراه داشتن كیف، كتاب، جزوه، نوشت افزار، ماشین حساب، خط کش، پرگار، گونیا، فلش و تلفن همراه ( حتی خاموش ) در سالن آزمون تخلف محسوب شده و منجر به ابطال آزمون میگردد، لذا خواهشمند است قبل از ورود به سالن آزمون موارد یاد شده را به مسئول مربوطه تحویل داده و رسید دریافت نمایید.
 6. بر اساس آخرین دستورالعمل صادره از سوی ETS ، دوطلبان میبایست در زمان برگزاری آزمون برگه ای به نام Confidentiality Statement را از مركز آزمون دریافت نموده و قسمتی از آن را با خط خود بازنویسی نموده و پس از امضا به مسئولین مركز تحویل نمایند. مراكز نیز موظف اند این برگه ها را به ETS ارسال نمایند. عدم تكمیل و ارسال این برگه ها منجر به عدم دریافت جواب آزمون از سوی ETS خواهد شد.جهت اطلاع از حساسیت ETS نسبت به اهمیت تكمیل این برگه ها Confidentiality Statement كلیك كنید.
 7. پس از ورود به مركز آزمون در سالن شماره دو یا بوفه موسسه تجمع نموده و منتظر بمانید تا مسئولین دستورالعملهای لازم را صادر نمایند.
 8. چنانچه در حین برگزاری آزمون به مشكل فنی ( هنگ كردن سیستم، از كار افتادن هد ست، از كار افتادن برنامه و.....) مواجه گردید، فقط با بلند كردن دست مسئولین سالن را مطلع نمایید.
 9. در زمان اختصاص داده شده برای استراحت میتوانید سالن را ترك نموده و تا پایان وقت استراحت، فقط در بوفه موسسه منتظر بمانید.
 10. استعمال دخانیات در کلیه محیط مسقف موسسه، در زمان استراحت و انتظار ممنوع می باشد.
  توجه : به دلایل فنی، تاخیر در بازگشت از استراحت، ممكن است نرم افزار آزمون، ادامه بخش های باقیمانده آزمون را غیر ممكن نماید. تاخیر در بازگشت از استراحت به طور خود كار به ETS گزارش میشود.
 11. در قسمت انتهایی آزمون، داوطلب می‌تواند نتیجه آزمون را برای ارسال به چهار دانشگاه انتخاب و یا از ارسال آن صرفنظر نماید. خواهشمند است به دستورالعملهای انتهایی آزمون توجه دقیق نمایید. زیرا در صورت انتخاب Cancel Scores برای عدم ارسال نتیجه، آزمون شما منتفی اعلام شده و پاسخی از سوی ETS برای آن در نظر گرفته نمی‌شود.